Vestuvės užsienyje

Vestuvės užsienyje – visi apie jas svajoja, tačiau tik nedaugelis ryžtasi šią svajonę įgyvendinti. Mat vestuvės svečiose šalyse yra apipintos pačiais įvairiausiais mitais: nuo aukštų paslaugų kainų iki sudėtingos santuokos įregistravimo tvarkos. Tačiau žymusis vestuvių vedėjas, Remigijus Žiogas (“Trys karaliai”) ir profesionalių vestuvių planuotojų komanda, Gintarė ir Dovilė (“GiDo Weddings”), kurie jau daugelį metų sėkmingai dirba su jaunavedžiais, įgyvendindami jų vestuvių užsienyje idėjas, nusprendė sugriauti nusistovėjusius stereotipus ir papasakoti jums, ką turėtumėte žinoti apie vestuvių planavimą ne Lietuvoje.

Ar dažnai tenka vykti vesti vestuves į užsienį? Ar galėtumėte teigti, jog per ilgus jūsų darbo metus vestuvių užsienyje skaičius kasmet vis auga?

Žiogas: Per metus tenka dirbti užsienyje bent 3-4 kartus. Ir kuo toliau, tuo labiau daugėja užklausų dėl vestuvių ne Lietuvoje. Dabar ir liepa, ir rugpjūtis nedžiugina savo oru, o užsienyje dažniausiai vestuves organizuojame gegužę, rugsėjį ir spalį. Jaunieji taip nori pratęsti lietuvišką vasarą. Aš manau, kad jaunųjų, švenčiančių vestuves ne Lietuvoje, ateityje tik daugės, nes paskaičiavus biudžetą, vestuvių kaina Lietuvoje su 40 žmonių ir vestuvių kaina ne Lietuvoje su 25 žmonėmis yra ta pati. O emocija juk visai kitokia!

Kaip manote, kokie veiksniai lemia, jog daugelis jaunavedžių vis dar nesiryžta planuoti vestuvių svečioje šalyje?

Žiogas: Manau, jog patirties stoka ir tradicija švęsti savo šventę su gimine. To, ko žmonės nežino, ar neturi tame patirties, jie bijo arba vertina atsainiai. Tarkim, kai esi pakviestas į draugų vestuves – tu matai, stebi, vertini: šventės vietą, maistą, programą, dekoracijas, didžėjų, svečius ir visą visumą. O kai nesi turėjęs vestuvių kitoje šalyje, sunku vertinti. Tradicija yra taip pat reiškinys, įsišaknijęs mumyse. Kviečiame į vestuves visas tetas, dėdes, nors paprastai su jais net nebendraujame. 

“GiDo Weddings”: Pagrindinės priežastys, kodėl jaunavedžiai vis dar nesiryžta planuoti vestuvių užsienyje. Yra informacijos stoka bei nepasitikėjimas užsienio tiekėjais. Dauguma porų mąsto, jog planuoti vestuves užsienyje yra daug sudėtingiau nei surengti šventę Lietuvoje. Lietuvoje poros turi daugiau galimybių apžiūrėti šventės vietas, susitikti su paslaugų tiekėjais, rasti detalios informacijos apie vestuves patys, tačiau pasitelkus profesionalių planuotojų pagalbą, visa tai ir dar daugiau yra įgyvendinama ir svečiose šalyse. 

Ar teisingas įsitikinimas, jog vestuvės užsienyje kainuoja kur kas daugiau? Kas, planuojant vestuvių šventę svetur, pareikalauja daugiausiai lėšų?

Žiogas: Kaina labai panaši kaip ir Lietuvoje. Tarkim, Italijoje, Graikijoje, Portugalijoje, Ispanijoje kaina 25-iems asmenims svyruoja nuo 18 tūkstančių eurų iki 25 tūkstančių eur, tačiau į kainą jau yra įskaičiuoti ir skrydžiai, viešbučiai, transportas bei kitos vestuvių organizavimo išlaidos. O vestuvės Lietuvoje 50-čiai žmonių kainuoja 15 tūkstančių eurų ir dar 3000 eurų kainuoja povestuvinė kelionė. Tad kodėl gi nesujungus visko į vieną? Ir savo džiaugsmais pasidalinti su artimaisiais! Ką reiškia pakeisti aplinką jaunųjų artimiesiems ir draugams – tai jau savaime yra teigiama emocija. 

„GiDo Weddings“: Įsitikinimas, jog vestuvės užsienyje kainuoja daugiau, tėra tik mitas, kadangi kainos ir kokybės santykis yra visiškai toks pats kaip ir Lietuvoje. Galima suplanuoti šventę ir už tokį biudžetą, kokį jaunųjų pora yra nusistačiusi – viskas priklauso nuo jaunavedžių norų ir galimybių. Galime suplanuoti prabangias ir puošnias vestuves ar jaukų vakarą artimųjų rate. Planuojant vestuves svetur, daugiausiai lėšų gali pareikalauti kelionės bei apgyvendinimo išlaidos, nes Lietuvoje vis dar vyrauja tendencija, jog jaunieji turi pasirūpinti svečių apgyvendinimu bei kelione. Žinoma, viskas priklauso nuo poros norų ir laiko, kada yra planuojamos vestuvės.

Kokios šalys yra populiariausios tarp jaunavedžių, planuojančių savo šventę užsienyje? Kokiose šalyse jūs patartumėte švęsti vestuves, remdamiesi savo patirtimi? O gal yra šalių, kurių jaunavedžiams reikėtų vengti?

Žiogas: Rekomenduojamos šalys: Graikija, Ispanija, Italija, Portugalija, Kroatija. Šios šalys dažnai pasikartoja ir kelionių organizatorių siūlomuose paketuose. Tikriausiai dėl to, kad tai yra Europos šalys, kurios ilgiau lepina savo orais ir jose nėra didelio kultūrinio bei maisto ir aptarnavimo kokybės skirtumo, kurį galima pastebėti Meksikoje, Tailande ar Balyje. Egzotiškose šalyse manoma, jog užtenka paties fakto, kad vestuvės vyksta jų šalyje, su jų kultūros požiūriu, todėl nereikėtų tikėtis geros kokybės. Mums, lietuviams, kurie yra išlaikę tautos vienybę per tradicijas, yra svarbu ne tik emocija, bet ir šventės turinys bei kokybė.

„GiDo Weddings“: Šalies pasirinkimas priklauso nuo poros individualių poreikių. Asmeniškai patartume tolimuosius kraštus rinktis medaus mėnesiui ar pažintinėms kelionėms, o tuoktis Europoje, kadangi susisiekimas ir kelionės trukmė yra parankesnė ne tik Jums, bet ir Jūsų svečiams.

Nusprendus švęsti vestuves užsienyje, kokius paslaugų tiekėjus reikėtų samdyti Lietuvoje? Kodėl?

Žiogas: Tam, kad vestuvės būtų kokybiškos, rekomenduojame samdyti vestuvių planuotojus, organizatorius bei fotografus iš Lietuvos. Mūsų tautos humoras yra subtilus ir nelėkštas, tad vedėjas taip pat turėtų būti lietuvis, kuris sugebėtų valdyti situaciją. Na, o lietuviai fotografai yra tikrai aukšto lygio, nenusileidžia kokybe Europos rinkai, o kainas siūlo kur kas mažesnes.

Apie ką turėtų pagalvoti jaunavedžiai, planuojantys savo šventę užsienyje? Su kokiais sunkumais dažniausiai jaunieji susiduria? Kokius vestuvių planavimo aspektus užsienyje gali padėti išspęsti vestuvių vedėjas?

„GiDo Weddings“: Visų pirma, jaunavedžiai turi pasirinkti šalį, kurioje norėtų surengti savo šventę ir išsirinkti vestuvių planuotojus, kurie įgyvendins poros vestuvių viziją. Taip pora išvengs rūpesčių ir bus užtikrinta profesionali paslaugų kokybė. Pastebėjome, jog jaunavedžiai dažnai susiduria su sunkumais tvarkant vedybų dokumentus, kadangi trūksta informacijos. Todėl mes bendradarbiaujame su profesionalais, kurie padeda greitai sutvarkyti visus reikalingus dokumentus.

Žiogas: Visų pirma, reikėtų gerai pagalvoti, ar tikrai galite sau tai leisti. Kitas aspektas yra svečių sąrašas, už kuriuos Jūs viską mokėsite. Taip pat reikėtų apmąstyti svečių logistiką: kas iš kur skris į Jūsų šventę. O tuomet jau reikėtų ieškoti organizatorių, renginių vedėjų, kurie turi patirties su vestuvėmis užsienyje. 

Su kokiais sunkumais jaunieji dažniausiai susiduria? Su kitos šalies kultūros ypatumais, aptarnaujančio personalo darbo tempais, ceremonijos derinimu su kunigu ir liturginės dalies vertimu į lietuvių kalbą santuokos metu. Taip pat svarbūs yra logistikos klausimai – kas paima iš oro uosto draugus, kurie atvyksta išvakarėse, kaip tėvams padėti susigaudyti svečioje šalyje. Profesionalus vedėjas gali padėti išspręsti visus sunkumus – svarbiausia atrasti savo žmogų, su kuriuo randat bendrą kalbą, kuris žinotų, kur vyksta, ir kas ten jo laukia bei gebėtų atsakyti į jauniesiems iškilusius klausimus.

Šaltinis: santuoka.lt, 2018 m.

  • Šio renginių organizatoriaus ir vedėjo nesupainiosi su niekuo – įpratęs […]

    Continue reading
  • RENGINIŲ VEDĖJAS LAIMONAS DIRŠKUS: „SVARBIAUSIA VESTUVĖSE –emocijos ir gera nuotaika” Mokiausi įvairiausių […]

    Continue reading
  • Kokias pastebite naujas vestuvių programos tendencijas? Ko pageidauja šiandieniniai jaunavedžiai? […]

    Continue reading
  • Šio renginių organizatoriaus ir vedėjo nesupainiosi su niekuo – įpratęs […]

    Continue reading
  • RENGINIŲ VEDĖJAS LAIMONAS DIRŠKUS: „SVARBIAUSIA VESTUVĖSE –emocijos ir gera nuotaika” Mokiausi įvairiausių […]

    Continue reading