Įmonės renginiai yra svarbi organizacijos kultūros sudedamoji dalis. Jų dėka efektyviai išsprendžiama daugybė užduočių: padidėja darbuotojų lojalumas organizacijai, vadovaujančiam personalui, sustiprėja darbuotojų komandinė dvasia, komanda tampa darnesnė, formuojamas teigiamas įmonės įvaizdis.

Koks yra pagrindinis įmonės renginio tikslas?

Nepaisant jau aptartų tikslų, kurie pasiekiami organizuojant renginius, galime išskirti šiuos dalykus:

 • Įmonės renginio metu sprendžiami darbuotojų konfliktai, kolektyvas tampa darnesnis;
 • Darbuotojai tampa įmonės dalimi, kuriama bendra įmonės dvasia;
 • Įmonės renginiai labai svarbūs diegiant organizacines vertybes;
 • Sukuriama pozityvi darbo atmosfera;
 • Didėja darbuotojų motyvacija.

trys-karaliai-logo

Pagrindiniai įmonių renginių tipai

Verslo renginiai paprastai skirstomi į keletą pagrindinių tipų. Tai priklauso nuo to, kokio tikslo siekiate juos organizuodami.
Pramoginiai renginiai – ši rūšis apima laisvalaikio praleidimą su personalu. Progos gali būti įvairios – kalendorinės šventės, įmonės jubiliejų šventimas, svarbių sutarčių sudarymas ar pan. Svarbus tokių renginių aspektas yra tas, kad darbuotojai turi dalyvauti juose savo noru, tik tada žmogus gali visiškai atsipalaiduoti, atsipūsti nuo darbo proceso, tapti motyvuotu kolektyvo nariu.
Renginiai, kurių metu keliama darbuotojų kvalifikacija arba komandinė dvasia. Kvalifikacijos kėlimo renginiai apima įvairius mokymus, meistriškumo kursus, seminarus. Komandos formavimo renginių tikslas – ugdyti organizacijos komandos augimą.

Įmonės renginių formos

Nesvarbu, ar patikėsite renginio organizavimą specialistams, t.y. profesionaliai renginių organizavimo įmonei, ar skirsite užduotį darbuotojams, pirmiausia turite nuspręsti, kokia bus renginio forma.
Populiariausios iš jų:

Išvykos ar ekskursijos. Tokie renginiai daugiausiai susiję su neformalia aplinka. Jei jūsų tikslas yra pakelti komandos dvasią, suvienyti darbuotojus, ši renginio forma yra tinkamiausia. Toks renginio tipas nelabai tinka, jeigu darbuotojai vienas kitą menkai pažįsta.

Banketai. Banketai yra viena iš populiariausių įmonės renginių organizavimo formų, kai kiekvienas svečias turi savo vietą prie stalo. Toks renginio tipas labiausiai tinka organizuojant įmonės jubiliejų. Norėdami sukurti ramią atmosferą, rekomenduojame pasirinkti tinkamą renginio vedėją. Pagrindinis dėmesys turi būti skiriamas valgiaraščiui. Būtinai atsižvelkite į visų svečių kulinarinius pageidavimus, vieni nevalgo mėsą, kiti gali būti alergiški žuvies patiekalams. Taip pat rekomenduojame apsvarstyti alkoholinių gėrimų meniu: nepersistenkite su stipriais gėrimais, nes priešingu atveju jūsų renginį visi prisimins kaip banalias išgertuves.

Teminiai renginiai paminėti kalendorinėms šventėms. Artėja buhalterių diena, o jūsų įmonė kaip tik teikia buhalterines paslaugas? O gal jūs prekiaujate žvejybos reikmenimis ir artėja žvejo diena? Kalendorinės šventės gali būti puikia proga surengti įmonės renginį, paminėti Jūsų įmonei svarbią datą bei gilinti įmonės tradicijas. Be to, tokios datos paprastai yra labai svarbios ir darbuotojams, taigi paminėdami jas ne tik pakelsite darbuotojų lojalumą įmonei, bet ir darbuotojų motyvaciją.

Sporto varžybos. Tai yra viena geriausių įmonės renginio formų, jei jūsų tikslas yra pakelti darbuotojų komandinę dvasią ir suvienyti juos. Galite organizuoti varžybas tarp skirtingų skyrių ar filialų darbuotojų, o galbūt tarp skirtingų kompanijų. Taip pat puiki idėja yra pakviesti kartu dalyvauti partnerius. Suorganizuokite futbolo ar krepšinio rungtynes, boulingo turnyrą ar stalo tenisą.

Seminarai ir mokymai. Jei jūsų tikslas yra ugdyti darbuotojų profesinį ir asmeninį augimą, ši renginio forma yra tinkamiausia. Apsvarstykite, kokių mokymų jūsų įmonės darbuotojams labiausiai reikia.

Kaip sėkmingai surengti įmonės renginį?

Norėdami suorganizuoti įmonės renginį nepriekaištingai, kreipkitės į profesionalius renginių organizatorius. Bet net jeigu pasirinksite renginių organizatorių įmonę, verta atkreipti dėmesį į keletą dalykų:

 • atidžiai rinkitės įmonės renginio vietą;
 • paskirkite atsakingus asmenis;
  gerai apgalvokite meniu;
 • pasirūpinkite šventės vietos dekoravimu;
 • pasirūpinkite firminiais suvenyrais;
 • skirkite ypatingą dėmesį scenarijui;
 • parinkite renginio datą, kuri tinkama darbuotojams.

Daugiau apie tai, į ką reikia atkreipti dėmesį organizuojant įmonės renginį, skaitykite: 10 įmonių renginių organizavimo taisyklių.

Taigi, įmonės renginiai – taip ar ne?

Tyrimai rodo, kad įmonėse, kuriose darbuotojams neorganizuojami jokie renginiai, kolektyvo lojalumas yra žymiai prastesnis, darbuotojai nesijaučia komandos dalimi. Taigi, organizuoti įmonės renginius ir kurti įmonės kultūros tradicijas yra būtina. Trumpai tariant, įmonių renginiai skatina darbuotojų motyvaciją, atsakomybę už verslo rezultatus. Būtent tai įmonei atneša pagrindinį augimą.

Artėja įmonės renginys?

Mūsų komanda pasirengusi Jums padėti!

Susisiekite

 • Continue reading
 • Continue reading
 • Continue reading
 • Continue reading
 • Continue reading